.....jediný sen který se nesplní je ten, který se přestal snít.....
Mandala je stará jako lidstvo samo. Pro lidi byla od pradávna velice důležitá. Jejich přesný a jasný původ je neurčený, ale vzhledem k tomu, že jich bylo vytvořeno a dochováno nepřeberné množství, měla zřejmě důležitý význam. Slovo mandala v sanskrtu znamená kruh. Tudíž nekonečno, nemá konec ani začátek. Nekonečný proud energie. Věčnost.

Mandaly mohou být obrazem duše, momentální nálady, zdravotního problému, emoce, mohou v sobě nést  vzpomínky na minulé životy. Mandaly léčí a pomáhají uklidnit, dodat energii, zharmonizovat, mohou ukrývat kód - prosbu či modlitbu.

Mandaly jsou všude kolem nás. Stačí mít oči otevřené a rozhlížet se kolem sebe. Inspirace je kdekoliv. Co takhle pavučina s kapkami rosy po ránu a pavoukem uprostřed, nebo květ kopretiny či slunečnice, zářivý měsíc v úplňku, zdobený talíř po babičce či kola u vašeho auta s chromovanými poklicemi či disky. Dokonalá symetrie - propojení tvarů, harmonie, vnitřní řád. Pravidelnost rozptýlených vzorů. Vše začíná a točí se kolem středu, prolíná se, propojuje, napojuje a končí vnějším kruhem. Někdy je tvar nepravidelný, nebo obrazce prostupují vnějším kruhem ven až jakoby mimo mandalu. Vše má ale stále svůj řád a vyváženou harmonii.

Mandala působí na naše podvědomí podle toho jak je používána. Mandalou můžete zahnat smutek, rozehnat stres, vnitřně zharmonizovat svůj energetický čakrový systém, rozpustit psychické bloky jako agresivita, žárlivost, sklíčenost či přecitlivělost, vyrovnat emoce, celkově sklidnit organismus a navodit vnitřní energetickou rovnováhu.

Mandalu si můžete někde koupit - musí vás oslovit a zaujmout - najde si vás a přitáhne. Nebo jí můžete dostat darem či si jí nechat vyrobit přímo na míru jako osobní mandalu na základě vašeho jména a data narození. S tou pak můžete meditovat a léčit se. Další a podotýkám skvělou možností, jak pracovat na svém duchovním blahu a relaxaci je vyrobit si vlastní mandalu. Umí to každý z nás. Satčí jen vzít do ruky papír, pastelky a nějaký vhodný kruh - talíř, CD disk či mísu a nechat se vtáhnout do onoho magického kruhu. Důležité je vypojit rozum a nechat se vést. Čmárat a čmárat a čmárat. Pokud si netroufáte přímo na výrobu vlastní mandaly, stačí si zakoupit v knihkupectví nějakou knížku s předtištěnými mandalami a vybarvovat, vykreslovat a relaxovat....

léčivá mandala pro J.

léčivá mandala pro J.

osobní mandala pro B.

osobní mandala pro B.

Osobní mandala

Osobní mandala

kořenová čakra

kořenová čakra

komunikace

komunikace

Indiánská mandala

Indiánská mandala

Modrý paprsek

Modrý paprsek

první+ šestá čakra

první+ šestá čakra

druhá + pátá čakra

druhá + pátá čakra

třetí + čtvrtá čakra

třetí + čtvrtá čakra

lepená mandala 5ti leté holčičky

lepená mandala 5ti leté holčičky

logo-www.jpg
partnerské souznění

partnerské souznění

Láska

Láska

Anděl pro mimi

Anděl pro mimi

Anděl strážný

Anděl strážný

meditační

meditační

Ukázkový odkaz
...včerejšek je minulost, zítřek je obestřen tajemstvím, ale dnešek je DAR...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one