.....jediný sen který se nesplní je ten, který se přestal snít.....

články o indigových dětech

Kateřina Pokorná: Indigové děti

Kateřina Pokorná: Indigové děti ( z knihy "Jak pečovat o děťátko"vydáno v nakladatelství Praxis Média

Možná že i vy máte doma dítě, které je poněkud těžce vychovávatelné a natolik živé, že jen těžko vysvětlíte babičkám, že ho opravdu nerozmazlujete a chyba není ve vaší výchově. Mohu vás ujistit, že nejste sami.
Čím to je, že se rodí stále více třeba hyperaktivních dětí? Nebo těch, u kterých které lékaři diagnostikují lehkou mozkovou dysfunkci? Pokud si pamatuji, nic takového před dvaceti lety nebylo. Na naší Zemi se totiž v posledních letech opravdu spousta věcí mění. Přecházíme do věku Vodnáře. A tak se k nám na Zemi začaly rodit děti, které jsou tomu novému věku už přizpůsobeny. Říká se jim indigové děti, podle barvy jejich aury.

Zhruba od roku 2000 už takových dětí přichází na svět 98 %. Mají proti nám velmi vysokou úroveň vědomí. A obvykle nás od dětství překvapují svými názory a postoji. Oni totiž skutečně vědí daleko více nežli my. A otázka je, kdo koho má vlastně vychovávat? Na tyhle děti nefunguje žádný výchovný nátlak. Nic si z něho nedělají a vyvolá u nich naprosto opačnou reakci. Spíše jdou do útoku. Tyhle děti sem totiž přišly proto, aby posunuly v našem vnitřním vývoji ony nás. A jediné, k čemu chtějí své rodiče dovést, je bezpodmínečná láska a to, aby každý v rodině dělal jen to, co skutečně chce a cítí. Pokud tohle uskutečníte a dáte k tomu samému prostor i vašemu "indigáčkovi", velice mu pomůžete a obohatíte tím i sami sebe.

Indigové dítě je dokonalý indikátor situace v rodině. Pokud se matka nebo otec v něčem přemáhají nebo dělají něco, co opravdu necítí, či lžou sami sobě, okamžitě se dítě začne stávat víc a víc problémovým. Bude na sebe neustále upozorňovat svým nesnesitelným chováním a nebo dokonce nemocemi. V okamžiku, kdy se situace všech členů rodiny zase srovná na "pravou míru", budete mít doma to nejroztomilejší a nejrozumnější dítě na světě. A to platí v každém věku. Od kojenců až po puberťáky! Indigové děti tohle totiž nedělají vědomě, aby vás vychovávali nebo naštvali. S tímhle svým úkolem v podvědomí se ony sem už prostě narodí.

Jsou to totiž, a to už od narození, duchovně velmi vyspělé bytosti. Představte si situaci, že vás se vším, co víte a znáte a se všemi vašimi nynějšími zkušenostmi, teď někdo samotné vysadí v pravěku mezi neandrtálci, kteří neznají ani oheň. A řeknou vám, že od této chvíle mezi nimi musíte žít. Jak se asi budete chovat a cítit? Nikdo vás zřejmě nepochopí, když jim budete vysvětlovat, že maso je lepší opečené na ohni a že bouřka není boží trest. Stanete se pro domorodce velice nepřizpůsobivými a problematickými. A stejně tak se cítí i indigové dítě, které se narodí k vám do rodiny. Ono dokáže už od malinka daleko lépe než my vycítit, co je pro jejich život a jejich budoucí úkol v něm, opravdu důležité a co ne. Proto vám velmi snadno může všechny vaše zásady a plány s jejich výchovou pěkně rozházet. A navíc to, že jsou v tomto směru dál než my si dobře uvědomují. Proto mají tendenci přebírat v rodině velení. A velmi brzo vám i takový dvouletý špunt možná dá najevo, že vůbec nic nechápete.

I když ale máte ale doma takovou "osobnost", neznamená to, že by se jeho názorům mělo začít podřizovat veškeré dění v rodině. Naopak. Indigové děti se v tom našem světě docela dobře neorientují a proto nutně potřebují, abyste jim a jejich výchově dali jasné hranice a pravidla.
Indigové děti by měly mít vždy úplně jasno v tom, jaký je čeká režim dne. Jen tak budou mít šanci se v tomto světě vyznat. Vyhovuje jim pevný a zavedený systém. Pokud plánujete něco, co z tohoto řádu vybočuje (návštěva lékaře, výlet ap.), připravte je na to včas a na rovinu a bez přibarvování jim řekněte o co půjde a proč je to důležité a případně to s ním prodiskutujte.

Nic svému dítěti nevnucujte ani nepřikazujte. Vnímejte pozorně každé jeho slovo a berte jej jako partnera sobě rovného. Nejednejte s ním jako s dítětem. Jen tak i ono vás přijme jako rovnocenného partnera. Vše, co mu budete chtít vysvětlit, mu sdělujte přes své vlastní pocity. Potom to pochopí. Takže ne : "Přestaň křičet, jsi hlasitý a zlobíš."Ale : "Cítím se nepříjemně, když je tady takový hluk. Celá se z toho třesu a brní mně uši."Uvidíte, že s tímhle přístupem budete se svým dítětem vycházet daleko lépe.

Nepočítejte s tím, že se vám podaří drilem a přísnou výchovou vašeho "indigáčka"jakkoli zlomit. Pokud bude mít na cokoli vlastní názor, odlišný od vašeho, dá vám to jasně najevo a nepohnete s ním žádnými prostředky. Naopak. Každý nátlak v něm vyvolá prudkou negativní reakci. Uvědomte si, že je daleko citlivější na jakékoli energie z okolí, nežli vy. To, co vy máte pouze v hlavě jako myšlenku, vaše dítě intenzivně cítí.

Hrubé, přísné a špatné vedení a výchova indigového dítěte může způsobit i tragické následky. Jistě jste slyšeli o případech, kdy dítě ve škole obrátilo zbraň proti učiteli nebo spolužákům. Do takovéto zoufalé psychické situace se dostávají právě nepochopené indigové děti.

Jediné, co je ve výchově těchto dětí důležité, je bezpodmínečná láska.

Typické znaky indigových dětí
- Pohled těchto dětí působí moudře a dospěle a už po narození si svou matku dokáží prohlížet vědomě upřeným pohledem.
- Velmi brzy jsou schopny abstraktního myšlení a vnímání. Dokáží přirozeně vnímat i věci běžným lidem neviditelné, jako jsou energie, aury, jiné duchovní bytosti apod.
- Ve svém nitru si uvědomují životní pravdu a velice citlivě reagují na nepravdu.
Mají vyhraněný smysl pro spravedlnost a jsou sami čestné, upřímné.
Mají výborný cit pro to, co je správné, nepotřebují žádnou disciplínu. Naopak potřebují jasné hranice, které ale musí mít své opodstatnění.
- Bývají často hyperaktivní. Pozornost je těkavá, dokáží dělat několik věcí najednou. Některé jsou ale naopak velmi klidné a uzavřené do sebe.
- Pokud rodiče a učitelé nedovolí těmto dětem jednat podle jejich přesvědčení, vyvolají u nich prudkou negativní reakci. Mají potíže s disciplínou a autoritami. Na neopodstatněný výchovný nátlak nebo fyzické tresty reagují agresí. K podřízenosti je nedonutí žádný, ani sociální nátlak. Nelze je donutit udělat něco, čemu nevěří. Neakceptují vedení od lidí, kteří nemají stejné etické názory jako ony samotné. Nesnáší, když se s nimi jedná jako s dítětem.
- Často si připadají jiné, nepochopené, nedostatečné. To jim může už v útlém věku vyvolávat pocity deprese a beznaděje. Mohou mít problémy se sebedůvěrou.
- Odmítají se řídit pravidly a příkazy, nenechají se omezovat překonanými ideály a poučkami.
- Nepřijímají koncepci viny a trestu, dají se jen těžko potrestat.
- Jsou velice zvídavé a nechtějí a nemohou přijmout žádné rychlé a jednoduché odpovědí jen proto, že to jsou tradiční odpovědi minulosti. Vyžadují dobrá zdůvodnění, odpovědi musí být pravdivé.
- Často se utíkají do "svého světa",o kterém nedokáží s druhými mluvit.
- Komunikují velmi lehce se zvířaty, rostlinami, jinými dětmi a s přírodou.
- Může se stát, že mluví s "neviditelnými"přáteli, nebo se bojí duchů, které vidí.
- Často se tělesně necítí dobře. Jejich smysly jsou velmi jemné, proto je možné je snadno předráždit nebo přetížit.
- Jsou přecitlivělé na potravu. Sami nejlépe vědí, co právě jejich tělo potřebuje a co ne a jasně si o to řeknou. Trpívají atopickými ekzémy a alergiemi.
- Potřebují velmi málo spánku, právě tolik, aby zregenerovaly své fyzické tělo.
- Jsou neobyčejně citlivé a snadno náchylné k pláči.
- V některých obdobích mohou projevovat silnou závislost na některém z rodičů.
- Mívají silnou schopnost empatie, ale někdy naopak vůbec žádnou.
- Věří, že hmota a fyzický život jsou jen iluzí a že svět je něco více, než jen to, co vidíme. Vědí, že život spočívá na energii a na živém vědomí.
- Vědí také, že máme žít v rovnováze s námi samotnými i s naším okolím.
- Často v sobě spojují "mužské"a "ženské"kvality.
- Svoje postoje dokáží ztěžka vyjádřit slovy; řeč je pro ně mnohdy příliš omezující.
- Často vidí lepší řešení jak ve věcech školních, tak doma.
- Jen těžko se ztotožňují s běžnými tématy, která se probírají ve školách a nebo k čemu je nutí doma. Většinou nevidí žádnou spojitost mezi těmito tématy a spirituálním životem, který je pro ně mírou všech věcí.
- Mají tendenci být samotáři, protože je ostatní děti a jejich okolí jen zřídkakdy chápe a akceptuje. A to i v případě, že se setkají se sobě podobnými.
- Protože cítí život ve všech věcech, je pro ně často těžké se s nimi rozloučit. Nepřeceňují materiální stránku věcí, váží si ale jejich "duše".
- Mají silnou intuici.
- Trpí při čekání ve frontách a bývají netrpělivé.
- Ony samy nevidí žádné hranice mezi hrou, výchovou, vztahy a prací. Všechny tyto aspekty života se pro ně spojují v jednu celistvou zkušenost.
- Potřebují podporu, aby mohly objevit samy sebe. Musí se naučit žít podle nejvyšších principů tak, jak jim rozumějí ony; pokud to nezvládnou, budou depresivní, bojácné a budou samy sobě ubližovat.
- Rovnováha a spokojenost všech členů rodiny se sebou samými má velký vliv na chování i zdravotní stav těchto dětí.
- Jsou tu, aby změnily svět a pomohly nám všem k větší harmonii a míru!
22.07.2007 23:34:57
janaha
logo-www.jpg
partnerské souznění

partnerské souznění

Láska

Láska

Anděl pro mimi

Anděl pro mimi

Anděl strážný

Anděl strážný

meditační

meditační

Ukázkový odkaz
...včerejšek je minulost, zítřek je obestřen tajemstvím, ale dnešek je DAR...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one