.....jediný sen který se nesplní je ten, který se přestal snít.....

Smích a radost jako lék

Všechny léčebné systémy pokládají radost za pozitivní faktor. Pocit strachu může naopak dokonce i zastavit tok životní energie v některém nervovém centru.

     Jeden starý lékař vyprávěl, jak zbavil svojí pacientku velké cysty tím, že jí vyprávělo humorné příběhy, jímž se smála tak srdečně, že tělní tekutina jednoho dne vytekla. Mysl má na naše tělo neobyčejný silný vliv.

     Existuje několik způsobů, jak se zbavit strachu,který může dokonce zastavit tok životní energie v některém nervovém centru. Důsledkem je pak překrvení v té či oné části těla.

     SMÍCH - je schopen naše obavy z mysli vypudit. Skutečnost, že existuje vzájemný vztah mezi štěstím a zdravím je nade vší pochybnost.

     ZPÍVÁNÍ - přispívá ke zdraví neboť podporuje krevní oběh a dobrý oběh je znakem zdraví.

...Smích a radost jsou naším lékem ...

Kdyby si lidé byli vědomi léčivé moci smíchu a radosti, mnoho lékařů by nemělo co na práci. Radost je jeden z nejúčinějších přírodních léků. Radost přináší zdraví.Řada nemocí je způsobena naší neschopností vyjadřovat radost. Máte-li úpocit, že nemůžete jít dál, začněte se usmívat. Smějte se obrázkům na zdi vašeho pokoje, smějte se na sebe do zrcadla, usmívejte se tak dlouho, dokud napětí z vašeho těla a z vaší mysli nevymizí a dokud nejste úplně uvolnění. Smích je potrava pro naši mysl a naše zdraví stejně nezbytná jako chléb a voda!

                                           Catherine Ponderová ( z knihy- Duchovní léčení) 

07.08.2007 22:19:20
janaha
logo-www.jpg
partnerské souznění

partnerské souznění

Láska

Láska

Anděl pro mimi

Anděl pro mimi

Anděl strážný

Anděl strážný

meditační

meditační

Ukázkový odkaz
...včerejšek je minulost, zítřek je obestřen tajemstvím, ale dnešek je DAR...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one